google.com, pub-9253209472297458, DIRECT, f08c47fec0942fa0

• Marin Dan

Polonia - Belgia | Liga Natiunilor

Polonia intalneste Belgia in etapa a IV-a din Liga Natiunilor. In tur Belgia a invis 6-1 echipa Poloniei. Meciul este live online pe site si in direct la TV pe Digisport 3

Polonia - Belgia pe net

Duel interesant in Liga A de Nations League, unde in runda cu numarul 4, Polonia va primi acasa replica selectionatei Belgiei. Confruntarea va avea loc pe Stadionul "PGE Narodowy" din Varsovia si va incepe de la ora 21:45, oaspetii fiind favoriti sa se impuna.

Polonia. Ocupa pozitia a 3-a in clasamentul Grupei 4 din Liga A de Nations League, avand 4 puncte, 5 goluri marcate si 9 primite. A castigat primul joc din grupa, 2:1 cu Tara Galilor, fiind mai apoi invinsa la scor de Belgia, scor 6:1, remiza venind in ultimul joc, 2:2 cu Olanda. A condus cu 2:0 in deplasarea din Olanda, dupa reusitele lui Matty Cash si a lui Piotr Zielinski, ajungand sa fie egalata foarte rapid, intr-un interval de doar 3-4 minute, scapand cu fata curata in minutul 90+1, cand Depay a ratat un penalty. Belgia. Se afla pe pozitia a 2-a, avand 4 puncte, 8 goluri marcate si 6 goluri primite. A pierdut la scor primul meci, 4:1 cu Olanda, luandu-si revansa fata de suporteri in jocul 2, cand s-a impus cu scorul de 6:1, ajungand sa scoata doar o remiza in meciul 3, cu Tara Galilor, X2 si 2+ putand fi pontul zilei. Youri Tielemans a deschis scorul in minutul 51, galezii reusind sa egaleze la 1 in minutul 86, prin Brennan Johnson. Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco si Thomas Meunier nu vor face deplasarea, acelasi lucru putandu-se intampla si in cazul lui Dedryck Boyata si Axel Witsel. Intalniri directe In meciul din Belgia din urma cu 6 zile, Lewandowski a reusit sa deschida scorul in minutul 28, Witsel reusind sa egaleze la 1 pana la pauza, De Bruyne, Trossard (x2), Dendoncker si Openda marcand celelalte goluri.